Alo 181
Alo 181

Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi

01 Eylül 2014
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü’nce, Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümeti tarafından fonlanan ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu – GIZ – tarafından yürütülen Bakanlığımızın ana faydalanıcı olduğu “Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi” çalışmalarına başlanılmıştır. 4 yıl sürecek projenin toplam bütçesi toplam 6,5 milyon €’dur.

Genel proje hedefi; enerji tasarrufu ve emisyon azaltımı ile çevre üzerine olumlu etkiler sağlanması, küresel iklimin korunmasına ve Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunulmasıdır.

Proje ile, Türkiye’deki kamu binalarında enerji yoğunluğunun azaltılmasına ve dolayısıyla sera gazlarının azaltılmasına katkıda bulunulacaktır. Proje, GIZ tarafından yürütülecek olan danışmanlık tedbirleri sayesinde teknik olarak birlikte çalışma olanakları içermektedir.

Proje kapsamında Genel Müdürümüz Sayın Selami MERDİN’i ziyaret eden GIZ yetkilileri ile 29.08.2014 Cuma günü proje aktiviteleri hakkında toplantı gerçekleştirilmiştir.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır