Alo 181
Alo 181

E-Denetim Uygulaması İçin Test Çalışmaları Başlatıldı

09 Eylül 2014
E-Denetim Uygulaması İçin Test Çalışmaları Başlatıldı
E-Denetim Uygulaması İçin Test Çalışmaları Başlatıldı

 Bakanlığımızca çevre denetimlerinin etkin ve verimli bir şekilde izlenmesi amacı ile e-denetim yazılım programı hazırlanmıştır. E-Denetim sistemi ile tüm çevre denetim aşamaları(planlama, uygulama, raporlama, değerlendirme), web tabanlı bu programda elektronik ortamda yürütülebilecektir. Böylece bir denetime ait bilgiye sahada yapılan denetim sırasında sistemden ulaşılabilecektir. Geçmiş denetimlere ilişkin sorgulamalar yapılabilecek ve bir tesisin çevresel performansı sistem üzerinden takip edilebilecektir.

Tüm denetim kayıtlarının eksiksiz ve güncel olması, doğru istatistikler elde edilmesine ve denetimlerin daha planlı yapılmasına olanak sağlayacaktır.

E-denetim programı ayrıca uzun süreli dava süreçlerinin takibini ve vatandaş şikâyetlerinin değerlendirmesini kolaylaştıracaktır.

E-DENETİM programı Bakanlığımız kapsamında çevre denetim görevinde çalışan personel tarafından kullanılacak olup, ileriki aşamada yetki devri yaptığımız kurum ve kuruluşların da programı kullanması planlanmaktadır. Sistemin test çalışmaları 12 pilot ilimizde devam etmektedir. 2015 yılında uygulamanın resmi olarak başlatılması planlanmaktadır.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır