Alo 181
Alo 181

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında çalışma ziyareti düzenlenmiştir

26 Ekim 2017

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında çalışma ziyareti düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında 05-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Polonya ve Çekya ülkelerine bir çalışma ziyareti düzenlenmiştir.

Çalışma ziyareti kapsamında 5 Ekim 2017 tarihinde Polonya’nın Varşova kentinde Çevre Bakanlığı ziyaret edilmiş olup, ÇED alanında iki ülke temsilcileri arasında bilgi teatisi gerçekleştirilmiştir. 6 Ekim 2017 tarihinde ise Polonya’nın Gdansk kentinde ÇED sürecinde onay makamı olan yerel merciler ile görüşülmüş olup, daha sonra, aynı kentte yer alan konteyner limanı ziyaret edilmiştir. 7 Ekim 2017 tarihinde ise ÇED Raporu hazırlayan kuruluşlar ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Çalışma ziyaretinin Çekya ayağında ise Prag kentinde 9 Ekim 2017 tarihinde ÇED raporu hazırlayan kuruluşlar ile Çekya’daki ÇED süreci, karşılaşılan sorunlar, güncel çevre sorunları ve çözüm önerileri üzerine bir toplantı gerçekleştirilmiş olup, 10 Ekim 2017 tarihinde ise Temelin kentinde yer alan nükleer enerji santrali ziyaret edilmiştir. Ziyaret esnasında, nükleer enerji santralinin ÇED Raporu’nu hazırlayan temsilciler ile santrallerin çevresel etkileri üzerine ayrıca bir toplantı düzenlenmiştir.

Çalışma ziyareti, heyetin 11 Ekim 2017 tarihinde Türkiye’ye dönmesiyle tamamlanmıştıFacebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır