Alo 181
Alo 181

Çevre İzin ve Lisansları Başvuru Süreleri

01 Ekim 2013
Çevre İzin ve Lisansları Başvuru Süreleri

Bilindiği üzere; Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik gereği Geçici Faaliyet Belgesi alınmasından en geç 6 ay içerisinde çevre izin ve lisans e-başvuru sürecinin tamamlanması; çevre izin ve lisans sürecinde eksiklik bildirimlerinde bildirim tarihinden itibaren eksikliklerin seksen gün içinde tamamlanarak yetkili mercie gönderilmesi zorunludur. Söz konusu süreçlerde geri dönüşlerle ilgili sürelerin aşılmasından kaynaklı iptale düşme sıkıntılarının yaşandığı görülmektedir.

 

Bu sıkıntıların sebebi kullanıcılar tarafından; işlemin son günü olarak belirlenen sürenin saat 24:00’e kadar olarak değerlendirilip başvuruların bu saate kadar bekletilmesinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Ancak sistem üzerinden yapılan ve onaylanan başvurularda süre son gün saat 24:00’e kadar değil belgenin sistem üzerinden onaylandığı saat/dakika/saniye olarak değerlendirilmektedir.

 

Bu kapsamda; izin lisans süreçleri ile ilgili iş ve işlemlerde süre aşımından kaynaklı iptallerin yaşanmaması için başvuru bitiş tarihlerinin gün/saat/dakika/saniye dikkate alınarak gerçekleştirilmesi önemle duyurulur.

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır