Alo 181
Alo 181

Çevre Görevlisi Vize Eğitimi Başvuru Süresi Uzatılmıştır

04 Temmuz 2018

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar için uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.

- Başvurular 15 Temmuz 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

- Eğitimlerin başlangıç tarihleri başvuruların onaylanmasından sonra e-posta ile bildirilecektir.

- Bu eğitime 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar başvuru yapacaklardır.

- Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaklardır.

- Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar kendilerine bildirilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

- Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

- “Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 200 TL dir.

Adaylar Eğitim Ücretini, önce  http://uzaktanegitimcsb.gov.tr  adresinden  “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Banka tarafından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

Vize eğitim ücretinin ödenmesinden sonra başvurular onaylanacaktır.

- Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. (e-devlet üzerinden doğrulama kodlu mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir.)

- Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

- Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

- Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

- Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında https://ecbs.cevre.gov.tr/KullaniciIslemleri/Giris e-devlet üzerinden giriş sağlayacak ve  “Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

ÖNEMLİ NOT:

1- Bu Eğitim; 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar için yapılacak SON EĞİTİMDİR.

2- Daha önce çevre görevlisi belgesi alan ve belge geçerlik süresi eğitim başvurularının alınmaya başladığı tarihten önce sona erenler bu eğitime katılamayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda, başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.

3- Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için yazılım portalı üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir.

4- Vize Yenileme Eğitimi başvurusu yapıldığı esnada, eğitim süresince, eğitim sonunda yaşanacak her türlü sıkıntı (sistemin referans numarası üretmemesi, yanlış e-posta adresi, iletişim bilgileri, okul bilgileri, UEP kullanıcı adı ve şifre unutulması v.b.) için Uzaktan Eğitim Portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerindeki hata/istek bildirim butonundan başvuru yapılacaktır.  (Hata/istek bildirim butonundan sadece uzaktan eğitim sistemi ile ilgili sorunlar bildirilecektir)

5- Uzaktan Eğitim Portalı’nın eğitim ücreti için referans numarası üretmemesi durumunda adayların öncelikle Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi(MERNİS) üzerinden adres bilgilerini kontrol ederek gerekirse güncelleme yapmaları gerekmektedir. Adres bilgilerinin hatalı veya eksik olması durumunda portal tarafından referans numarası üretilememektedir.

Sorumlu Personel Unvanı Telefon e-posta
Ali ÇEVİK Şehir Plancısı 410 19 95 ali.cevik@csb.gov.tr
Şaban TAMDEMİR Mühendis 410 18 64 saban.tamdemir@csb.gov.tr
Hakan YEŞİL Mühendis 410 19 73 hakan.yesil@csb.gov.tr
Ömer ULUTAŞ Çevre Mühendisi 410 18 59 omer.ulutas@csb.gov.tr


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır