Alo 181
Alo 181

Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı Açılış Töreni

03 Nisan 2013
Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı Açılış Töreni
Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı Açılış Töreni
Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı Açılış Töreni

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak Trabzon’da hizmet veren ve AssisTT A.Ş. tarafından desteklenen ALO 181 Çağrı Merkezi’nin açılışı T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Bakan Yıldırım yaptığı konuşmada çağrı merkezlerinin gençlere büyük bir kariyer imkanı sunduğuna vurgu yaptı ve “Her bir meslek sahibi yaptığımız gencimizin koluna bir tane altın bilezik takmış oluyoruz.” diye konuştu.

Bakan Yıldırım, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok hızlı artış gösteren çağrı merkezlerinin büyük bir kariyer gelişim imkânı sunduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

İSTİHDAM 100 BİNİ AŞACAK

“Çağrı merkezleri sayesinde 67 bin insanımız evine ekmek götürüyor.  Türkiye’de çağrı merkezi potansiyeli çok daha yüksek… 5 yıl içinde çağrı merkezlerindeki istihdam 100 bini aşmasını bekliyoruz. Türkiye’de insan kaynakları açısından sıkıntı yok. Birden çok yabancı dil bilen çok sayıda gencimiz var. Bu gençlerimizden faydalanarak, çağrı merkezlerinin mevcut büyüme potansiyellerini Avrupa’ya da hizmet vererek artırabiliriz. Bu çağrı merkezleri aracılığıyla bir taraftan istihdam sağlanırken, bir taraftan da birçok alanda gençlerimiz eğitilmiş oluyor ve meslek sahibi oluyorlar. Türkiye’de çağrı merkezinde çalışma işi ilk başlarda geçici iş olarak görüldü.  Yeni mezun ya da öğrenciler bu işe talip oluyordu. Ama sonra görüldü ki bu iş önemli şimdi herkes bu işlere girmek istiyor. Çünkü çağrı merkezleri büyük bir kariyer gelişim imkânı sunuyor.  Güzel bir sözümüzü hatırlatmak istiyorum: Zanaat altın bileziktir. Yani her bir meslek sahibi yaptığımız gencimizin koluna bir tane altın bilezik takmış oluyoruz. Ben şimdiden AssisTT yöneticilerine bu güzel yatırımı Trabzon’a kazandırdıkları için gençlerimize altın bilezikler taktıkları için teşekkür ediyorum.”

NELER ÖĞRENİLEBİLECEK?

ALO 181 Hattı’ndan, Kentsel Dönüşüm, çevre sorunları, hava, su, toprak kirliliği, radyoaktif kirlilik, çevresel etki değerlendirme ve tabiat varlıklarıyla ilgili merak edilenler, 24 saat kesintisiz öğrenilebiliyor. Ülke genelinde 6,5 milyon binanın elden geçirileceği afet riski altındaki alanların dönüşümüyle ilgili sorulara da bu hattan yanıt bulunabiliyor. Riskli yapı, riskli alan ve rezerv alanı gibi konularda bilgi alınabilecek hat, dönüşüm sırasında yaşanan problemlerin ve şikayetlerin Bakanlığa iletilip, çözüm yolu aranmasına da imkan sağlanıyor.

Ülke genelinde 6,5 milyon binanın elden geçirileceği afet riski altındaki alanların dönüşümüyle ilgili sorulara da bu hattan yanıt bulunabilecek. Riskli yapı, riskli alan ve rezerv alanı gibi konularda bilgi alınabilecek hat, dönüşüm sırasında yaşanan problemlerin ve şikayetlerin Bakanlığa iletilip, çözüm yolu aranmasına da imkan sağlayacak.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır